Metody nadruków

FOLIA FLEX Czas realizacji: 1-3 dni robocze

Nadruk tą metodą sprawdza się przy wykonywaniu nadruków już od jednej sztuki. Projekt przygotowywany jest w formie wektorowej (lub przekształcany do niej z postaci rastrowej) i przekazywany do plotera tnącego, który wycina go ze specjalnej gładkiej folii o jednolitym kolorze. Nadruk po wprasowaniu w materiał jest bardzo trwały. Tą metodą wykonujemy między innymi 1 kolorowe logo firm, numery na stroje sportowe, nadruki na czapkach, parasolach, leżakach, poszewkach pościelowych i wiele więcej.

NADRUK SOLWENTOWY – Czas realizacji: 1-3 dni robocze

Folia jest w pierwszej kolejności nadrukowana specjalnym atramentem, w drugim kroku następuje wycięcie po obrysie określonego kształtu (tak jak w przypadku folii flex) na ploterze tnącym. Następnie umieszczana jest na materiale przy pomocy prasy grzewczej. Metoda znakomicie spisuje się przy kolorowych herbach klubów, szkół, kolorowym logo firmy. Metoda bardzo trwała.

NADRUK SUBLIMACYJNY – Czas realizacji: 3-5 dni roboczych

Sublimacja to proces chemiczny podczas którego pod wpływem bardzo wysokiej temperatury tusz sublimacyjny wnika w strukturę samego materiału zabarwiając go. Jest to metoda idealna pod względem jakości odwzorowania wielokolorowego projektu graficznego takiego jak zdjęcia i grafiki, ograniczona jednak tym, że materiałem powinien być biały poliester. Najlepszy i tym samym najwierniejszy oryginałowi nadruk metodą sublimacji uzyskamy na białym materiałe składającym się w 100% z poliestru.

NADRUK SITODRUKIEM Czas realizacji: 5-7 dni roboczych

Sitodruk to metoda nadruku, która idealnie nadaje się do zadruku dużych płaskich powierzchni. Przy realizacjach 50 sztuk +. Na podstawie grafiki, która ma zostać naniesiona na materiał, z pierwszej kolejności tworzona jest tzw. matryca. Matryca musi zostać przygotowana dla każdego koloru z osobna. Maksymalna ilość kolorów to 12. Metoda ta jest bardzo trwała, oraz atrakcyjna cenowo przy zamówieniach od 50 szt.

NADRUK CYFROWY (DTG) Czas realizacji: 5-7 dni roboczych

Druk DTG “Direct To Garment” czyli “Bezpośrednio na materiał” to nowoczesna technika znakowania odzieży pozwalająca odwzorować dowolną grafikę na materiale bawełnianym. Nadruk wykonywany jest za pomocą specjalnej drukarki do tekstyliów, która drukuje bezpośrednio na materiale, np. koszulce, w pełnej palecie barw. Druk DTG pozwala doskonale odwzorować kolory wraz z przejściami tonalnymi, a nadruk może być wykonywany już od jednej sztuki.

HAFT – Czas realizacji: 3-7 dni roboczych

Haft komputerowy to bardzo trwała metoda znakowania odzieży, ręczników, pościeli i wielu innych materiałów. Polega na wyszyciu odpowiedniego wzoru (logotypu, tekstu lub innej grafiki) nićmi przez hafciarkę. Nici, których używamy nie tracą kolorów po wielu praniach, a sam haft jest bardzo wytrzymały i odporny na pranie w wysokich temperaturach. Haftowanie to bardzo estetyczny i elegancki sposób zdobienia. Cena haftu zależna jest od nakładu oraz wielkości i skomplikowania nadruku (z tego wynika długość samego procesu haftowania oraz ilość zużytej nici).